SumUp – Terminal płatniczy bez abonamentu do małej firmy – sprawdzam!

Autor: Przemysław
SumUp - Mobilny terminal płatniczy bez abonamentu

W dobie Internetu, kont internetowych oraz płatności zbliżeniowych kartą lub telefonem komórkowym, przedsiębiorcy muszą być przygotowani na ewentualność przyjęcia płatności kartą za wykonaną usługę lub produkt. Szczególnie wskazane jest posiadanie terminala płatniczego w branży gastronomicznej, gdzie szacuje się, że nawet 60% transakcji to płatności bezgotówkowe.

Jako osoba mająca codziennie do czynienia z przyjmowaniem płatności od klientów śmiem przypuszczać, że odsetek transakcji bezgotówkowych, czyli kartą lub telefonem będzie rósł. Rośnie konkurencja na rynku, wielowalutowe karty płatnicze to praktycznie chleb powszedni więc odchodzi się do lamusa z posiadaniem wielu kart debetowych i wysokimi opłatami za przewalutowanie transakcji.

W dzisiejszym artykule chciałbym pokazać Ci, dlaczego powinieneś w swojej firmie posiadać terminal płatniczy bez abonamentu i pokażę, że jego obsługa jest bardzo prosta – na przykładzie SumUp.

SumUp – Mobilny terminal płatniczy bez abonamentu

Wiosną 2019 roku byłem zmuszony do znalezienia idealnego rozwiązania, które będzie praktycznie szyte na miarę. Byłem skłonny podpisać umowę partnerską na wypożyczenie terminala od jednej z firm w zamian za prowizję od transakcji + dodatkową opłatę miesięczną za najem urządzenia. Sztuczna inteligencja jednak w mgnieniu oka rozwiała moje wątpliwości i odwiodła mnie od tego rozwiązania – Google zaczął wyświetlać mi reklamy SumUp. Jest to niewielkie pudełko, które nie przypomina tradycyjnego terminala płatniczego na karty.

SumUp: Terminal płatniczy bez abonamentu

SumUp: Terminal płatniczy bez abonamentu

Powiedziałem do siebie – to jest to! Biorę. Szybkie rozeznanie i złożyłem zamówienie na stronie internetowej. Kilka dni później po rozpakowaniu paczki od kuriera wiedziałem, że to była dobra decyzja.

Niewielkie urządzenie mieszczące się w dłoni, którym zarządzanie ogranicza się do bardzo prostej aplikacji na telefonie. W związku z tym, że w mojej firmie postawiłem na nowoczesność – przyjmowałem zamówienia kelnerskie poprzez aplikację w telefonie (aplikację Loyverse opiszę następnym razem), a Loyverse wspierał komunikację wewnętrzną z aplikacją SumUp, był to strzał w dziesiątkę! Idealne rozwiązanie szyte na miarę, ale za niewielkie pieniądze i to wszystko bez podpisywania wiążących umów. Telefon łączy się z terminalem poprzez technologię Bluetooth. Ja zamawiałem SumUp z niemieckiej strony, stąd cena za urządzenia wynosiła 39 EUR – w Polsce to samo urządzenie to koszt 299 PLN, ale w dalszym ciągu uważam, że warto.

SumUp do działania potrzebuje telefonu komórkowego, dostępu do Internetu oraz włączonej usługi lokalizacji w telefonie (do celów bezpieczeństwa transakcji). Przyjmowanie płatności polega na ręcznym wklepaniu kwoty płatności i zatwierdzeniu jej w telefonie (w przypadku aplikacji Loyverse działo się to automatycznie). Wsunięcie karty do czytnika lub przyłożenie jej do terminala (płatność zbliżeniowa), PIN i zatwierdzenie zielonym przyciskiem. To tyle. Płatność przyjęta.

SumUp wspiera takie karty jak Visa, Mastercard, American Express, V Pay, Maestro czy Visa Electron.

W moim przypadku, nie dokupywałem osobno drukarki do terminala (nie jest wymagana), ponieważ po udanym płaceniu kartą drukowałem zawsze paragon drukarką podłączoną do aplikacji Loyverse. Na paragonie zawarte były kompletne informacje o sprzedaży i sposobie płatności.

SumUp: Transakcje kartą

SumUp: Transakcje kartą

Plusem SumUp jest niewątpliwie to, że jest to terminal płatniczy bez abonamentu. Płacisz tylko raz za urządzenie i tyle. Jedynym kosztem, który ponosisz jest prowizja za płatność. Obecnie wynosi ona 1,49% od każdej transakcji. Nie występują tu opłaty stałe – jeśli nie przyjmujesz zapłaty, nie płacisz nic.

Prowizja jest odliczana od każdej wypłaty, a te są możliwe do ustawienia jako: codzienne wypłaty, raz w tygodniu i raz w miesiącu.

Terminal SumUp zamówisz bez problemu przez Internet – kliknij tutaj, aby przejść na stronę zamówieniową.

SumUp to świetne rozwiązanie głównie dla małych firm, które:

  • szukają okazji do zaoszczędzenia pieniędzy na stałych opłatach za najem terminali
  • szukają rozwiązania na „tu i teraz”
  • prowadzą niewielkie punkty sprzedażowe (choć niekoniecznie, bo widziałem na własne oczy SumUp w jednej z sieciowych restauracji)

Jako właściciel placówki gastronomicznej z kilkoma pracownikami stwierdzam, że warto było wydać pieniądze na terminal SumUp. Jego niewielkie wymiary, prosta aplikacja na telefon oraz zaawansowany i jednocześnie prosty w obsłudze panel internetowy do konta sprawiły, że mam wszystko pod kontrolą. Niewątpliwym plusem terminala jest jego bateria – przy 10-20 płatnościach kartą dziennie, bateria starcza bez problemu na 30-35 dni użytkowania. Oznacza to, że jeśli np. jeździsz foodtruckiem po różnych imprezach i potrzebujesz mobilnego terminala (mPos) do przyjmowania płatności, SumUp okaże się spoko rozwiązaniem i nie będziesz zawiedziony.

Aby zamówić terminal płatniczy (mPos) bez abonamentu kliknij tutaj.

Szukając terminala płatniczego bez abonamentu w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na ofertę SumUp. Jednorazowa opłata, brak opłat stałych oraz stała prowizja od transakcji sprawiają, że jest to jedno z najlepszych i najtańszych rozwiązań na rynku dla mini i małych przedsiębiorców. Na plus zasługuje intuicyjny panel online, gdzie znajduje się wykaz przyjętych płatności, spis wypłat. Podsumowania dla księgowości oraz faktura za prowizję są wysyłane na e-mail raz na 30 dni w pierwszych dniach kolejnego miesiąca (za styczeń – początek lutego).

Moja ocena SumUp: 10/10.

You may also like

Zostaw komentarz